Tarihçe

BCS, 1995 yılında Türkiye’de BCS Öko-Garantie GmbH’nın irtibat bürosu olarak organik tarım kontrol ve sertifikasyon hizmeti konusunda faaliyet göstermeye başlamıştır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu kapsamda yetkilendirilen ilk kuruluştur.

BCS Öko-Garantie GmbH, 1992 yılından beri AB Yönetmeliğine göre lisanslı kontrol kuruluşudur. Almanya’daki ilk kontrol kuruluşlarından olan BCS’nin merkez ofisi Nürnberg, Almanya’dadır. Tüm kıtalarda ofis ve temsilcilikleriyle hizmet vermektedir. 

Dünyada BCS

2009 yılı Kasım ayından itibaren ise BCS Öko-Garantie Organik Tarım Sertifikalandırma Hiz. Ltd. Şti. unvanı ile BCS Öko-Garantie GmbH’nın Türkiye’deki kardeş şirketi olarak bu faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiş ve 2015 yılı Haziran ayı itibari ile Kiwa Yatırım Holding A.Ş.nin bir iştariki olmuştur.

Ve 2018 Kasım ayında şirketimiz genel kurulunun kararı ile unvan değişikliğine gidip adını Kiwa BCS Denetim ve Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. olarak tescil ettirmiştir. Şirket yapısı ve işleyişinde herhangi bir değişiklik olmamıştır.